Марчесо отбелязва 19 секунди, Хил има 20 спасявания, Голдън Найтс победиха Койотс с 3-2
AP News | 2024-02-09 | 07:01:49

ТЕМПЕ, Аризона (AP) — Джонатан Марчесо отбеляза 19 секунди в мача, Адин Хил направи 20 спасявания и Вегас Голдън Найтс победиха Аризона Койотс с 3-2 в четвъртък вечер.

Марчесо, Николас Хейг и Чандлър Стивънсън отбелязаха голове в първото 6:17 за Златните рицари, които спечелиха седем от девет и имат точки в осем от тях.

Джейсън Зукър и Клейтън Келър отбелязаха за Койотс, които играха за първи път от 27 януари. Те загубиха четири поредни.

Хил е с 4-0 и даде седем гола, откакто се завърна от контузия в долната част на тялото, претърпяна на 17 декември. Той спечели седем от последните си осем старта, а другата беше загуба в продължение. Той имаше 19 победи в 49 мача с Койотите от 2018-21.

Конър Инграм допусна три гола на Найтс и беше заменен от Карел Веймелка, който спря 28 изстрела.

Келър победи Хил от страната на блокиращия при откъсване в 3:40 часа на третия период, за да изведе Койотс в рамките на 3-2.

Всеки отбор отбеляза при първия си удар, въпреки че Койотс изоставаха с 2 -0 до момента, в който те ударят. Marchessault отбеляза гол от десния кръг, след като Nicolas Roy спечели битка с шайби покрай страничните бордове и захрани Иван Барбашев, чийто напречен пас намери Marchessault.

Хейг направи 2-0 в 1:17 от първото период, когато ударът му с китката между кръговете се отби от защитник на Койотс и се понесе над ръкавицата на Инграм.

Зукър вкара гол при първия удар на Койотс в 4:07 на първия, когато беше преместен в удара на Юусо Валимаки от синята линия. Стивънсън направи 3-1 при 6:17, когато влезе сам срещу Инграм и вкара от левия кръг, изскачайки свободно след подаване отзад на Марк Стоун на синята линия.

Уилям Карлсон изглежда даде Голдън Найтс водят с 4-1 в 12:20 на първия период, но преглед установи, че шайбата е била ударена с ръкавица, преди да премине през Инграм. Веймелка замени Инграм по време на прегледа.

Инграм, който изключи Вегас в единствената предишна среща на отборите този сезон, направи три спасявания.

Дългата почивка помогна на Койотс да възвърнат здравето си . Нападателят Барет Хейтън се завърна, след като пропусна 32 мача поради контузия на ръката, а защитникът Мат Дъмба се завърна, след като пропусна последните три.

Golden Knights: домакин на Минесота в понеделник.

Coyotes: в Nashville в събота.